„Jedinečný kulturní a historický festival
na Velké šanci v Mostech u Jablunkova“
„Jedinečný kulturní a historický festival
na Velké šanci v Mostech u Jablunkova“
2024
Improshow: Velká Šance s Odvazem

Termín: pátek 20. 8. 2021, od 17.30
Místo: Dům PZKO – Kasowy, Mosty u Jablunkova 470, 739 98 Mosty u Jablunkova
Vstupné: zdarma

Co je to IMPROSHOW?

V tematických improvizačních show, jako je tato, obvykle hráči divadla Odvaz vůbec netuší, jaký formát improvizace si na ně moderátor večera připravil. Příběhy se točí kolem jednoho tématu, ale vše ostatní je autentické a vytvořené přímo na divadelním jevišti na témata zadaná od diváků. Úkolem hráčů je především parádně pobavit diváky.

O divadle Odvaz

Divadlo Odvaz je prvním a zatím jediným kamenným improvizačním divadlem v České republice, nachází se v Ostravě. Divadlo vzniklo v roce 2016, ale počátky improvizačního souboru sahají až do roku 2002. Divadlo hraje výlučně improvizační představení, která využívají témat od diváků, na základě kterých hrají hráči předem nepřipravené příběhy. Forma je tudíž daná, ale obsah vzniká a zaniká přímo před zraky diváků.
Jen velmi výjimečně se v představeních objevují vážné prvky, primárně hraje Odvaz pro zábavu a jeho hlavním cílem je pobavit diváky. Jelikož se jedná o improvizaci, tak každé představení je originální a nikdy se neopakuje.
Odvaz je otevřen všem divákům, kteří mají rádi zábavu a divadlo, které je odlehčené, dělá si legraci samo ze sebe a nebere se příliš vážně. 

Projekt „400 let kulturní památky Velká šance“ je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury.
Projekt „400 let opevnění Velká Šance“ je realizovány za finanční podpory Moravskoslezského kraje.