„Jedinečný kulturní a historický festival
na Velké šanci v Mostech u Jablunkova“
„Jedinečný kulturní a historický festival
na Velké šanci v Mostech u Jablunkova“
2022
ŠanceFest 2022

Termín: sobota 23.7.2022, od 10:30
Místo: Opevnění Velká šance, Mosty u Jablunkova
Vstupné: zdarma

VIDEO POZVÁNKA NA ŠANCEFEST

ŠanceFest

Jedinečný kulturní a historický festival přímo v opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova. Součástí bohatého programu bude jak pestrý historický program, tak pro vás máme připravenou řadu vystoupení známých interpretů. Hlavní hvězdou večera bude slovenský zpěvák Marián Čekovský s kapelou Lomnické Čháve.
Akce je ideálním zastavením pro celé rodiny s dětmi.

Na co se můžete těšit

Historický program „Z Neapole až na kraj světa“ připomínající počátky Velké šance v Mostech u Jablunkova a přítomnost císařských žoldnéřských jednotek naverbovaných v okolí Neapole, které zde sloužily na počátku třicetileté války, v létě roku 1621.

Tradice a řemesla – program zaměřený na uchování a rozvoj kulturního dědictví

Kulturní program odpoledne a večer na hlavní stage

O nejlepší guláš šancmajstra
Tradiční soutěž týmů ve vaření kotlíkových gulášů různých druhů. Hodnocení odbornou porotou i návštěvníky. Přihlášky – počet družstev už je naplněn.

Moderátor akce
Jiří Kubza

Kyvadlová přeprava

Pro návštěvníky je zajištěna kyvadlová autobusová přeprava. Autobusy budou jezdit každou hodinu z Dolních Mostů (zastávka U hřiště) přes centrum na konečnou zastávku Šance-opevnění. První autobus vyjíždí od železniční stanice v Návsí, poslední autobus zde bude končit.
Jízdné: dospělí – 20 Kč, děti – 10 Kč. Další slevy nejsou možné.

Financování akce

Akce je realizována v rámci projektu „ŠANCEFEST: historie – kultura – řemesla na Velké šanci“, č. 01379/2022/KPP, který je financován z dotačního programu Moravskoslezského kraje Program podpory
aktivit v oblasti kultury v Moravskoslezském kraji na rok 2022, PPA 2022.