„Jedinečný kulturní a historický festival
na Velké šanci v Mostech u Jablunkova“
„Jedinečný kulturní a historický festival
na Velké šanci v Mostech u Jablunkova“
2023
Šancefest 2023

Termín: sobota 19.8.2023
Místo: Opevnění Velká šance, Mosty u Jablunkova
Vstupné: zdarma

Šancefest

Jedinečný kulturní a historický festival přímo v opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova. Součástí bohatého programu bude jak pestrý historický program, tak pro vás máme připravenou řadu vystoupení známých interpretů. Účast přislíbili: Mňága a Ždorp, Jiří Schelinger revival, Petr Bende & Band a Mad Reason. Akce je ideálním zastavením pro celé rodiny s dětmi.

VIDEO POZVÁNKA NA ŠANCEFESTz ročníku 2022, z ročníku 2021

Na co se můžete těšit

Moderátor akce
DJ LOWA

Historický program představí vojenský význam pevnosti prostřednictvím ukázek života vojáků v posádce z jednotlivých období fungování opevnění Šance v 17.-19. století.

Tradice a řemesla – program zaměřený na uchování a rozvoj kulturního dědictví

Kulturní program na hlavní stage

PETR BENDE & BAND

O nejlepší guláš šancmajstra
Tradiční soutěž týmů ve vaření kotlíkových gulášů různých druhů. Hodnocení proběhne ve dvou rovinách: odbornou porotou i návštěvníky. Přihlášky soutěžních týmů jsou možné pouze písemně na email: kultura@gotic.cz do 31.5.2023 nebo do doplnění kapacity. Zájemců je vždy hodně, tak neváhejte a hlaste se. Tým může být max 3 členný, ideálně 2 členný.

Kyvadlová přeprava

Pro návštěvníky připravujeme kyvadlovou autobusovou přepravu. Z Dolních Mostů na Šance. Z důvodu velmi omezených možností parkování přímo u pevnosti Velká šance všechny prosíme, aby tuto přepravu využili a duto nechali buď doma nebo zaparkované v centru obce Mosty u Jablunkova.

Upozornění

Celý den bude probíhat v areálu opevnění střelba z pušek, mušket, děla. Zvažte, proto prosím vstup do areálu s vašimi mazlíčky, popřípadě si je na akci dobře zabezpečte. Děkujeme.

Akce je realizována v rámci projektu „ŠANCEFEST – ŽIVÁ VELKÁ ŠANCE, který se uchází o financování z dotačního programu Moravskoslezského kraje Programu podpory aktivit v oblasti kultury v Moravskoslezském kraji na rok 2023, PPA 2023.